poniedziałek, 12 października 2015

"Świerszczyk" ostatnim rzutem na taśmę

To już ostatnie dni kiedy można Świerszczyk z ilustrowaną przeze mnie okładką znaleźć  w kioskach daltego ten rzut na taśmie w tytule posta ;3)  Cały numer poświęcony wyborom wszelakim,bo to podobno - jak w psychologicznym artykule przeczytałam- zmora naszych współczesnych czasów. Za dużo ich w naszym życiu, a w życiu dzieciaków jeszcze więcej. Ja też przy ilustrowaniu bajkowego tekstu Pawła Beręsewicza ten problem miałam. Gdy już po etapie szkiców byłam i rozrysowane wszystko miałam przeszedł mi pomysł ,aby w rolach głównych zwierzęta obsadzić. I co ? Stare ilustracje poszły do kosza i od nowa. Ale przy tym "od nowa" radości o wiele więcej miałam. Mam nadzieję,że choć trochę jej się na ilustracjach udzieliło :3)

7 komentarzy:

 1. Bardzo, ogromnie podobają mi się Twoje ilustracje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inkwizycja, ogromnie i bardzo dziękuję ,pozdrawiając przy tym Twoje stado :-)

   Usuń
 2. A na tym drugim obrazku to na co oni tak patrza? Bo na "twarzach" pelen wachlarz emocji!!! Przy czym zaba w pelerynce jest absolutnie mym faworytem. Calowalabym ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wybór króla, a właściwie finał tego wyboru patrzą. Cieszę się,że wachlarz emocji zauważyłaś :-)))))))) Żaba to rycerz ,który w wyborach nie startował może stąd poszerzył ten wachlarz emocji ;-))) Z całowaniem ostrożnie co by się nie przemienił,bo wtedy z faworyta jedynie nici pozostać mogą ,a i pelerynka nic już nie zasłoni ;3)

   Usuń
  2. No patrz, o tym nie pomyslalam - a stanowczo wole go jako zabe! :)

   Usuń
 3. Nie pamietam kogo to byly ilustracje, na okladce Swiersczyka, wieki temu, ale teraz mam podone uczucie. Siedze i szczegoliki smaczne wynajduje:)

  OdpowiedzUsuń
 4. :3)))))) bo ja chyba dość staroświecka w tym moim malowaniu jestem ;3)

  OdpowiedzUsuń