poniedziałek, 15 lipca 2013

"O czym nie śniło się dorosłym"Oto jeden z owoców  zimowego zapracowania i nie wystawiania z domu nosa.

Joasia Wachowiak napisała tekst, od którego przybyło mi sporo "uśmiechniętych" zmarszczek .No bo jak tu nie śmiać się z Baby Łamagi ,która zamiast na zlocie koleżanek ląduje w pokoju przedszkolaka Bartka i co najlepsze  wcale nie budzi strachu ?

 

Jak nie ulec marzeniom ,aby mieć kilka par rąk ?

 

 Jak nie uśmiechnąć się na myśl ,że można zamienić się ptaka i w taki sposób doświadczyć słów "jeść jak ptaszek" czy spojrzeć na bycie dorosłym z dziecięcej perspektywy ?

 
Wszystkie te przygody przydarzają się przedszkolakowi Bartkowi .Bartek ma bujną wyobraźnię i sny ,które przychodzą mu z pomocą i rozwiązują lub naświetlają sytuacje ,które wydarzyły się w ciągu dnia. Jest uśmiech i morał. Nie ma dydaktycznego smrodku.


Gdy nasz rycerz starszy usłyszał ,że to o przedszkolaku to najpierw się skrzywił ,że on o takich "dzieciakach" czytał nie będzie ;-) No może jedno ,góra ,dwa zdania. Po dwóch zdaniach  przeczytał ,trzy, potem cztery, potem całą stronę .I wsiąkł.Dopóki nie skończył całości ;-)
Z Bartkiem rozstawać się  nie będę ,bo wydawnictwo BIS  już przymierza się co  części  drugiej :-)


****
A tak trochę z innej bajki.Bardzo szybkiej i pędzącej ;-)  - 20 i 21 lipca wybieramy się na Jarmark do Wdzydz  - szczegółowy imprezy o, tutaj - mam nadzieję do zobaczenia :-)))))

4 komentarze:

 1. Niestety na jarmark to na pewno się nie wybiorę, chociaż mi się marzy ;-)
  Książeczka jak zwykle cudna.
  Uwielbiam dziecięce ilustracje, ostatnio w galerii gdzie pracuję była ogromna wystawa Wilkonia zarówno rzeźba, jak i rysunki. Zakochałam się. Może kiedyś i Twoje prace udałoby się nam wystawić ;-) Ale ciii na razie za krótko tu pracuję, żeby forsować wystawy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja będę pierwszy raz i bardzo się cieszę na spotkanie z Wami :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. O! Nowa lekturka dla nas:) Zwłaszcza, że lubimy takie okładki - z głową na podusi można marzyć i marzyć:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham tego psa z wielkim nosem z okładki!

  OdpowiedzUsuń