środa, 12 czerwca 2013

o psie , o jarmarku w Bydgoszczy i losowaniu

Są matryce ,które odbijają się w naszych sercach do  tego stopnia ,że gdy na przykład ktoś mówi- chłopiec - widzimy konkretnego chłopca. Ktoś krzyknie:" uwaga! kot przebiega drogę" - widzimy konkretnego kota ,z pełnym "matrycowym" umaszczeniem", błyskiem ( bądź nie ) w oku , z ogonem takim ,a nie innym itp. itd.
Dlatego,gdy pewnego  popołudnia zadzwoniła do nas PAni Weterynarz z prośbą o wykonanie szyldu, witacza ,czegoś w tym stylu do jej nowo powstającego gabinetu, Maciek od razu uruchomił "matrycę" - pies .A pies to dla niego nasz  Bazyl, który biega już po niebiańskich łąkach, wygrzewa się pod niebiańskim słońcem i je do oporu niebiańskie kości .I pilnuje nas z góry .Niebiańskiej oczywiście.
Kilka podejść ,prób i powstał pies
O spojrzeniu Bazyla .Schorowany jak Bazyl .I przypominający Bazyla do tego stopnia ,ze gdy Maciek  postawił go w domu ,ja co chwila musiałam się hamować ,żeby nie podstawić mu pod nos miski ,bo wydawało mi się ,ze czeka na jedzenie ;-) Bazyl nie pojedzie z nami do Bydgoszczy na JArmark Świętojański .Przynajmniej w takiej postaci ;-) Ale będą "inni" .Obrazki małe i te całkiem większe.Breloki, magnesy,lustra i jeszcze kilka innych rzeczy. Serdecznie zapraszamy w niedzielę 16 czerwca na Rybi Rynek i okoliczne uliczki .Więcej informacji TUTAJ

****

No i obiecane losowanie .Ponieważ nie spodziewam się już raczej nowych wpisów ,załatwię to za "jednym zamachem" ,czyli w jednym poście ;-)

Ilustracje do majowego wiersza otrzyma ( wylosował nasz Pomocnik Starszy) mama_olgi

Komplet Świerszczyków  otrzyma  ( losował jak drugi , Pomocnik Młdszy) - NAtalia z Wonnego Wzgórza  

Tym razem w roli komisji nadzorującej  nie wziął udziału żaden czworonóg ,ani dwunóg ze skrzydłami- wykręcili się od tej zaszczytnej roli innymi ,ważniejszymi zajęciami ;-)Komisją nadzorującą i maszynami losującymi byli chłopaki.
Czekam na maile dokładnymi  adresami
I pozdrawiam słonecznie :-)))))) 

9 komentarzy:

 1. Bazyl jest fan-tas-tycz-ny!

  OdpowiedzUsuń
 2. M. też uważam ,że wyszedł Maćkowi ten Bazyl bardzo, baaardzo :-))))

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki Starszy Pomocniku!!!!! Ale się cieszę:)))
  Bazyl- piękny! Ładnej pogody życzę w Bydzi:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bazyl- superpies! A szczęściarom gratuluję:)

  OdpowiedzUsuń
 5. I jak tu podważać istnienie archetypów:) Miłego jarmarku:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaki cudny!!! Jesteście niezwykli! Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 7. Odpowiedzi
  1. Maciek jest baaardzo kontent ;-)))) pozdrawiamy

   Usuń