poniedziałek, 21 października 2019

"Zwierzakopedia.Obrazki z niezwykłego życia zwierząt"

Długo marzyłam ,żeby zostać weterynarzem.Albo mieć dom pełen zwierząt. Pierwsze marzenie nie zostało zrealizowane, drugie - prawie się udało. Mam 5 kotów ,psa, stado kur i perliczek. Do pełni szczęści brakuje tylko osła i świnki. Ten pierwszy mieszka na szczęście całkiem niedaleko u naszych Przyjaciół w ZwierzOgrodzie.Odwiedzam go tak często jak tylko mogę i jest on najlepszym powiernikiem sekretów. Co do świnki- myślę,pewne marzenia trzeba sobie zostawić na potem w myśl chińskiej senstencji,że najgorsze co można człowiekowi zrobić to spełnić wszystkie jego marzenia.
Pomysł na Zwierzakopedię pojawił się więc naturalnie, bo życie w otoczeniu zwierząt tych domowych i leśnych to nasza codzienność.No może tytułowy bohater do grona tych zwierząt się nie zalicza,ale umowa z wydawnictwem,a właściwie z pełną pasji i pomysłów Gosią Potocką  była taka,że ogarniamy cały świat ;-)
 W ruch poszły wszystkie dostępne książki z etologii zwierząt.
 Potem wizyty w zaprzyjaźnionych gospodarstwach- ZwierzOgród i Jeziorkowo I podglądanie naszych zwierząt
Następnie  nożyczki i pierwsze wycinankowe przymiarki.

Maciek cały czas wspierał i korygował  te moje poszukiwania,szczególnie jeśli dotyczyły zwierząt leśnych ( dzieciństwo w leśniczówce i wykształcenie kierunkowe bardzo się tu przydały! ) Gdy powstał już konspekt, zostały wybrane zwierzęta ,które chcieliśmy pokazać i powstały pierwsze teksty do zespołu dołączyła Agnieszka Frączek. Jej zadaniem było ubrać w rymy ciekawostki i opracować literacko moje teksty. Teraz już w piątkę - z Gosią Potocką ,Hanią Polkowską i Anią Belter  z Publicatu pracowaliśmy jak za dawnych lat -spotkania i burze mózgu w realu uzupełniane były rozmowami telefonicznymi i mailami ( to już współczesność ;-) ) ,bo  książka to praca zespołowa. Bez pełnych pasji redaktorów  i grafików nic by się nie udało!Wszyscy ( również zwierzęta włożyły w tę książkę mnóstwo serca. Mam nadzieję,że będzie to widać,słychać i czuć. Oprócz zebranych ciekawostek jest sporo zabaw no i oczywiście rymów Agnieszki ,które są wisienką na torcie .Ot, choćby na tej stronie:
 czy na tej
 albo tych

A jak na książkę zareagowali eksperci i bohaterowie  ?


Piorunowi się podoba, bo osioł ,prócz kotów i kur występuje w niej najczęściej i prawidłowo :-)Owce zgodnie stwierdziły,że w sumie może być

Kury  najpierw bardzo zainteresował temat wilków i nietoperzy
 Ale potem długo sprawdzały czy dobrze wycięłam kurnik.Koty wolałyby posłuchać niż czytać samodzielnie


A kozy? Wypięły się i obraziły,bo w książce kóz ... brak. Nie zmieściły się i już. Karmelitka powiedziała ,że nie odezwie się do mnie dopóki nie wytnę numeru tzn. książki  z kozami.....

Na razie kozy nie chodzą mi po głowie. Chodzi zupełnie ktoś inny,ale o tym na razie cicho sza :-)  


10 komentarzy:

 1. Ja jestem zdania, że każdy zwierzak jest wart uwagi i potrzebuje na pewno solidnej opieki. Ja mam u siebie w domu psa i staram się robić wszystko to co dla niego jest najlepsze. Dlatego ze sklepu https://sklep.germapol.pl/ zamówiłam mu już kilkukrotnie różnego rodzaju kosmetyki do pielęgnacji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój znajomy powiedział mi że bardzo dobrze zrobię jak zdecyduje się na firmę Deratyzator w Warszawie .Ja na pewno z tej firmy za nie długo skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niesamowita strona rytualmilosny.co.pl bardzo polecam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Swietna stronka rytuały miłosne którą ogromnie polecam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja na pewno na ten blog będę wchodził .Dużo z tego blogu można się dowiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kilka tygodni temu bardzo przypadkowo dowiedziałem się o 514 455 736 . Sam chcę dostać duże odszkodowanie i na pewno skorzystam z tej oferty.

  OdpowiedzUsuń
 7. Podoba mi się ten blog. Na ten blog na pewno będę wracał.

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoda, że dopiero dzisiaj trafiłem na ten blog. Naprawdę warto być na tym blogu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Na tym blogu zostanie na dłużej . Z tego blogu można się dużo dowiedzieć.

  OdpowiedzUsuń